menu   MENU

Kořenec GOLF and SKI RESORT

golf, kořenec, sokrates, ski

menu

Seniorský klubový golf - Novinky a informace

Informace o klubové seniorské činnosti, kalendář region senior tour Moravy a Slezska, kalendář ČSGA.

Kromě centrální Senior Tour a moravských seniorských soutěží se konají další seniorské turnaje v českých oblastech. Všechny turnaje jsou otevřené pro golfisty a golfistky od 50 let. Green fee na těchto turnajích je zvýhodněné. Na některých turnajích je však od nečlenů ČSGA požadováno vyšší startovné. Podrobné informace o turnajích najdete na www.csga.cz.

 

 14
srpen

Hungarian Senior Open 2023 

Vážení členové,    předáváme Vám pozvání na Hungarian Senior Open. 
21
červenec

Ryder Cup 2022 - Nitra 

19. a 20.7. jsme přivítali na Kořenci hráče z Nitry. Ve velmi teplém počasí probíhaly boje na suchém hřišti s "kořeneckými odskoky" a zápas skončil remízou 7/7. Děkuji všem hráčům za bojovnost a zvláště vyzdvihuji odhodlanost Pavla Zatloukala a Milana Doležela, kteří hráli proti soupeři v oslabení bez podpory druhého hráče. 
07
červenec

Ryder Cup 2022 - Kořenec na Skalici 

V úterý 5.7. družstvo hráčů z Kořence na Skalici přivítala průtrž  mračen a hra byla ukončena téměř hned po startu. Obě kola jsme odehráli ve středu 6.7. na hřišti plném vody. Na domácím hřišti nás hráči Skalice porazili 9/5 a vrátili nám porážku z Kořence.
31
květen

Ryder Cup 2022 - Skalica 

Ve dnech 31.5-1.6. se konal souboj hráčů z Kořence na domácím hřišti proti hráčům ze Skalice, který skončil porážkou soupeře. Děkujeme hráčům za účast a bojovnost.
04
květen

Ryder Cup 2022 - Welten 

Vážení hráči, přišla další výzva ... senioři z Weltenu .
30
březen

Ryder Cup 2022 - Nitra 

Vážení členové,  vyzvali nás hráči seniorské kategorie golfového klubu z Nitry ...  jejich výzvu jsme přijali.  Hrajeme podle zaslaných propozic. Termíny: Kořenec  úterý 7. a středa 8.6.2022 ... ODLOŽENO NA ŽÁDOST HOSTUJÍCÍHO TÝMU Nitra úterý  2.a středa 3.8.2022   Ubytování  je zajištěno.  Zájemci hlaste se Hance Rechové:  tel. 605 260 033, email: rechova@korenec-golf.cz
28
listopad

Pár tipů, jak si co nejlépe užit golf na podzim a v zimě  

... K podzimu a zimě patří i chladné počasí, ranní mlhy, vítr a častější déšť. Horší je většinou i kvalita hracích ploch, míčky v chladnu tolik nelétají a zima může být i nám. Co s tím? Investujte do kvalitní svrchního oblečení Změňte míčky a držte je v teple Vezměte bag na záda místo vozíku Zkuste hrát jen s polovičním setem Mějte ruce v teple
18
říjen

Ryder Cup 2022 - Skalica 

Vážení členové,  vyzvali nás hráči seniorské kategorie golfového klubu ze Skalice ...  jejich výzvu jsme přijali. Hrát budeme podle zaslaných propozic. Termíny: Kořenec  úterý 31.5. a středa 1.6.2022 Skalica úterý 5.7. a středa 6.7.2022 Ubytování je  domluveno v penziónu Vinica.   Zájemci hlaste se Hance Rechové:  tel. 605 260 033, email: rechova@korenec-golf.cz  
12
březen

Hrajte golf. Prodloužíte si život 

Pěkný článek   pro milovníky golfu 
Reportáž ze závěrečného turnaje ST4C 2017 - Belek (Turecko) 01
leden

Reportáž ze závěrečného turnaje ST4C 2017 - Belek (Turecko) 

Ahoj golfisti, O letošním ročníku ,,Senior Tour Four Countries,, jsem Vás již informoval minule. Ale letošní tůra byla navíc rozšířena o neformální závěrečný turnaj v Beleku ve dnech 15. - 22. 11. 2017 i s týdenním pobytem a neomezeným golfem. Přináším Vám krátkou reportáž.
17
červenec

Zpráva o ST4C 


28
červenec

Mistrovství ČR družstev seniorů ve hře na rány 

Ve dnech 25. a 26. 7. 2016 proběhlo na hřišti Černý Most - Black Bridge Resort Praha Mistrovství ČR družstev seniorů ve hře na rány ... kořenečtí reprezentovali klub ve dvou kategoriích.
03
duben

Kalendář seniorských turnajů pořádaných ČSGA a regionálních seniortour 

Kalendář seniorských turnajů pořádaných ČSGA a regionálních seniortour
01
duben

Konference České seniorské golfové asociace 

20. 3. 2014 se konala konference České seniorské golfové asociace. Na ní odstoupil prezident asociace Rostislav Jozífek, byl zvolen nový prezident Oldřich Uher. Podrobnější informace jsou na www.csga.cz případně na www.cgf.cz
23
listopad

Rozloučení s golfovou sezonou 2013 

Seniorská reprezentace se v sobotu 23. 11. sešla k poslednímu letošnímu treninku. Tomáš Daul provedl každému videoanalýzu švihu, máme přes zimu o čem přemýšlet... V následujících  soutěžích  v puttování a čipování byli nejúspěšnější Zdeněk Vondrák a Milan Štaud. Během příjemného posezení v klubovně s manželi Šteflovými a Tomášem Daulem zaujaly především informace o údržbě hřiště - zejména greenů a padlo mnoho nápadů pro zpřestření hry v příštím roce. Eva Roháčková
11
říjen

Texas scramble (nejen) seniorů s vnoučaty na 9 jamek 

Devítijamkový texas scramble - /ne/senior s "vnoučetem" se konal v pátek 11. 10. 2013. Příjemným překvapením byla velká účast dětí - nadějí pro příští ročníky. Vyhráli všichni, kdo stačili dokončit devátou jamku dřív, než začalo pršet. Gratulace však patří především Davidu Michkovi a Jiřímu Horáčkovi za výkon 37 ran s vyrovnáním. 
08
říjen

Pohár regionů ČSGA - finále na Mnichu: 1. - 2. 10. 2013 

Regionální seniorské túry byly zakončeny 1. a 2. 10. v jihočeském Mnichu. Jihomoravský kraj reprezentovali i členové našeho klubu - Radek Jurča, Luboš Kucián, Magda Kuciánová a Eva Roháčková. Pánské družstvo skončilo na čtvrtém místě, dámské bylo na místě pátém.
01
říjen

Seniorský turnaj v Stegersbachu: 29. 9. 2013 

29. 9. 2013 se konalo další setkání se slovenskými a rakouskými hráči, tentokrát v rakouském Stegersbachu. Z našeho klubu se zúčastnilo 7 hráčů. Kromě turnaje si všichni užívali luxusní wellness zařízení a bohatou večeři.  
26
září

Mistrovství Moravy a Slezska seniorů ve hře na rány 24. - 25. 9. 2013 

Kravařský akvapark předvedl 24. 9. široké spektrum vod - červenou, žlutou, náhodnou, zákonitou-dešťovou, vzlínající, v botách, v rukavicích i na brýlích. Ve středu vysvitlo sluníčko, hra byla podstatně příjemnější, v rychlém tempu. Z našeho klubu se zúčastnilo celkem 9 hráček a hráčů. Ke stupňům vítězů se v hlavní kategorii nejvíce přiblížili - Franta Hecl - 4. místo, Jiří Skoumal - 6. místo, Karel Polák - 7. místo. V dámské kategorii Eva Roháčková - 5. místo a Naďa Poláková - 6. místo. Dámskou kategorii - HCP nad 26,5 stableford vyhrála Milana Kazíková. Gratulujeme :-) Eva Roháčková
22
srpen

3. Česko-slovensko-rakouský turnaj v Adamstalu 7. 8. 2013 

3. Česko-slovensko-rakouský turnaj v Adamstalu se těšil mimořádnému zájmu. Ani velmi horké počasí neodradilo 72 účastníků od nadšené hry.
18
červen

ZMĚNA TERMÍNU TURNAJE V RAKOUSKÉM ADAMSTALU 

Vážení přátelé, z provozních důvodů rakouského partnera byl změněn termín turnaje v Adamstalu na 7. srpna 2013.
07
květen

PŘEHLED TURNAJŮ POŘÁDANÝCH (NEJEN) SENIORSKOU SEKCÍ SGCC V SEZONĚ 2013 

Vážení golfoví přátelé, dovoluji si vám představit program, který bude připravovat (nejen) seniorská sekce našeho klubu v letošní golfové sezoně. 
02
duben

KALENDÁŘ - REGION SENIOR TOUR MORAVA A SLEZSKO 2013 

Kalendář Region Senior Tour Morava a Slezsko pro golfovou sezonu 2013 najdete ZDE
02
říjen

REGION SENIOR TOUR MORAVA 2012 

Posledním kolem 1. řijna 2012 skončila v Kořenci Region Senior Tour Morava 2012.Z našeho klubu se zúčastnilo alespoň jednoho kola 14 hráčů a 7 hráček.Nejúspěšnější hráčkou byla Dita Tesařová, která získala bronzovou medaili v kategorii brutto.V dámské kategorii netto jsme měli v první desítce čtyři hráčky - Magda Kuciánová 4., Eva Roháčková 5., Dita Tesařová 6. a Jitka Entnerová 10.Z mužů byl nejúspěšnější Tomáš Tesař - 5. místo v kategorii netto a 7. v kategorii netto.
27
září

SENIORSKÉ MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA - KRAVAŘE 

Seniorské mistrovství Moravy a Slezska ve hře na rány se konalo 25. - 26. 9. 2012 v Kravařích. Zúčastnilo se 6 golfistů a 6 golfistek z našeho klubu. Tentokrát jsme v hlavní soutěži zůstali bez medaile. Nejlépe se umístila Dita Tesařová - 6. místo a Karel Polák 7. místo.Vedlejší kategorii - ženy nad HCP 26,5 vyhrála Naďa Poláková.Poprvé jsme měli zastoupení v kategorii master senioři - Josef Roudnický skončil na 5. místě.
19
září

PODZIMNÍ TURNAJ NA DEVĚT JAMEK A KOMPENZAČNÍ REHABILITAČNÍ CVIČENÍ 

Dovolte, abychom Vás tímto pozvali na netradiční turnaj na devět jamek, který se uskuteční v pátek 12. 10. 2012, start ve 14:00. Netradiční bude zejména tím, že se bude hrát pouze dvěma holemi. Můžete si vzít s sebou na hřiště putter a další hůl podle své vlastní volby. Po skončení turnaje bude v kongresovém sále probíhat kompenzační cvičení (nejen) pro seniory pod vedením zkušené lektorky (Mgr. Karolína Novotná). Přihlásit se můžete ZDE. Těšíme se s Vámi na viděnou.
18
září

GRATULACE 

Blahopřejeme Editě Tesařové, která 10. 9. 2012 získala bronzovou medaili za 3. místo v seniorském mistrovství regionu Jižní Morava ve hře na rány.
24
srpen

DEVÍTKA (nejen) PRARODIČŮ S VNOUČATY - TEXAS SCRAMBLE DVOJIC 

V pátek 24. 8. 2012 se konal devítijamkový texas scramble nejen pro seniory s vnoučaty.Celkem se zúčastnilo třináct dvojic, v sedmi dvojicích byl/a/  hráč/ka/ do 16 let.
03
červenec

3. ČESKO-SLOVESKO-RAKOUSKÝ GOLFOVÝ TURNAJ V ADAMSTALU 

Za účasti velvyslance ČR ve Vídni Dr. Jana Koukala se 3. 7. 2012 konal 3. česko-slovensko-rakouský turnaj pořádaný seniorskou sekcí Sokrates golf and country club. Celkem 43 účastníků přišel na zahájení pozdravit president rakouského golfového svazu Franz Wittmann. V nádherné adamstálské přírodě využili místní hráči domácí prostředí a jejich družstvo zvítězilo před družstvem SGCC.
30
květen

GOLFOVÝ TURNAJ V RAKOUSKÉM TATZMANNSDORFU 

V rakouském lázeňském městě Tatzmannsdorf pořádala seniorská sekce SOGCC 2. mezinárodní turnaj nástupnických států Rakousko-Uherska. Turnajem jsme si společně s hráči ze Slovenska a Rakouska připomněli středoevropské golfové tradice.
17
květen

MISTROVSTVÍ ČR SENIORSKÝCH KLUBOVÝCH DRUŽSTEV NA RÁNY 2012 

Vážení golfoví přátelé, Kořenec Golf & Ski Resort, Region Senior Tour Morava a Sokrates Golf & Country Club ve dnech 13. - 14. 6. 2012 pořádají Mistrovství ČR seniorských klubových družstev na rány.
15
květen

ROZLOSOVÁNÍ SENIORSKÉ JAMKOVKY 2012 

Pavouk jamkovky 2012 - senioři (od 55 let - pavouk "A" a "B") ZDE Pavouk jamkovky 2012  seniorky (od 50 let) ZDE
10
květen

GOLFOVÝ TURNAJ V RAKOUSKÉM TATZMANNSDORFU 

Vážení golfoví přátelé, seniorská sekce Sokrates Golf & Country Club si vás dovoluje pozvat na golfový turnaj v Tatzmannsdorfu (Rakousko), kterým si společně s golfovými přáteli z Rakouska a Slovenska připomeneme golfové tradice ve střední Evropě.
20
duben

MISTROVSTVÍ SGCC V JAMKOVÉ HŘE 2012 PRO SENIORY A SENIORKY 

Vážení seniorští přátelé, Sokrates Golf & Country Club vypisuje MISTROVSTVÍ SGCC V JAMKOVÉ HŘE 2012 pro seniory a seniorky HCP +4 do HCP 54 (pro muže od 55 let, pro ženy od 50 let)
14
duben

JARNÍ SENIORSKÁ PŘÍPRAVA V LAGO DI GARDA 

Pánské seniorské reprezentační družstvo se v březnu pod vedením svého kapitána společně se seniory a juniory GC Olomouc odpovědně věnovalo předsezonní přípravě  v Itálii v okolí Lago di Garda. 
04
duben

PŘEHLED TURNAJŮ POŘÁDANÝCH SENIORSKOU SEKCÍ SGCC NA ROK 2012 

Kompletni přehled turnajů pro rok 2012.
25
září

SENIOR TOUR ČR - MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA 

Seniorského mistrovství Moravy a Slezska se zúčastnili i golfisté našeho klubu.Magda Kuciánová bojovným výkonem ve druhém kole předstihla všechny své soupeřky a stala se mistryní Moravy a Slezska pro rok 2011. BLAHOPŘEJEME k získání titulu, ke zlaté medaili a především k vynikajícímu sportovnímu výkonu.
17
září

REPORTÁŽ - SENIORSKÝ TURNAJ V KRÁTKÉ HŘE NA 12 JAMEK 

Pohodu při netradičním turnaji v krátké hře zajistilo jednak bezvětrné slunečné počasí, občerstvovací stanice s úsměvy Moniky Lukešové a Ivany Schmidtové, průvodní slovo Vlastíka Štefla a především kapela Jirky Burdy, který společně se svým bratrem a vnukem vložili do strun a do saxofonu i kus srdce. Všem patří velký dík.
05
září

POZVÁNKA NA SENIORSKÝ TURNAJ V KRÁTKÉ HŘE NA 12 JAMEK 

Dovolte, abychom Vás pozvali na netradiční (nejen) Seniorský turnaj v krátké hře na dvanáct jamek, který se koná v pátek 16. 9. 2011 od 14:30 na kořeneckém hřišti. Po vyhlášení výsledků si Vás ještě dovolujeme pozvat k posezení s přáteli za hudebního doprovodu rodinné kapely našeho člena - pana Jiřího Burdy. Více informací najdete na serveru ČGF - ZDE.
27
červenec

REPORTÁŽ - TURNAJ V RAKOUSKÉM ADAMSTALU 

Na špičkovém hřišti v rakouském Adamstalu se konal turnaj seniorů a jejich přátel. Kategorii mužů do HCP 20 ovládl David Jízdný - netto 38, brutto 33, nearest to the pin. V pánské kategorii nad HCP 20 skončil na 2. místě Antoním Jízdný a na 3. místě Petr Entner. V dámských kategoriích získala 3. místo Jitka Entnerová (HCP nad 20). Blahopřejeme.
24
červen

REPORTÁŽ-SENIORSKÝ TEXAS SCRAMBLE A BESEDA S JARDOU HARVANEM 

24. 6. 2011 se konal devítijamkový texas scramble pro seniory a jejich přátele. Nadpoloviční většina účastníků byli golfisté s HCP nad 36. Blahopřejeme vítězům manželům Entnerovým.
13
červen

TURNAJ SENIORŮ V ADAMSTALU 

Dne 7. 7. 2011 se koná na rakouském hřišti v Adamstalu turnaj seniorů SGCCse seniory golfového klubu Adamstal. Hřiště Adamstal - jedno z nejkrásnějších hřišť v Rakousku - leží přibližně 90 km západně od Vídně.
19
květen

ROZLOSOVÁNÍ KLUBOVÉ SENIORSKÉ JAMKOVKY 2011 

Rozlosování jamkovky 2011 - senioři Rozlosování jamkovky 2011 - seniorky Rozlosování jamkovky 2011 - senioři a seniorky (HCP 36 až 54)
17
květen

KVALIFIKACE NA MČR SENIORŮ NA JAMKY V PODĚBRADECH 

Kvalifikace na MČR seniorů ve hře na jamky se konala 8. a 9. 5. v Poděbradech. Za krásného počasí se o účast na MČR ucházela 3 dámská a 5 pánských družstev. Z vítězství se radovalo dámské družstvo GCA a pánské družstvo z Nové Ameriky.
10
květen

SENIORSKÉ MISTROVSTVÍ KLUBU NA JAMKY 

Dovolujeme si vás pozvat na mistrovství klubu ve hře na jamky pro seniory.
30
duben

KVALIFIKACE DRUŽSTEV NA SENIORSKÉ MČR NA JAMKY V PODĚBRADECH 

Dvoudenní Kvalifikace družstev na seniorské MČR na jamky se koná ve dnech 8. - 9. 5.2011 na poděbradském golfovém hřišti a Kořenec bude reprezentovat šestičlenné družstvo mužů a čtyřčlenné družstvo žen. Držme jim všechny palce.
14
duben

SENIORSKÉ TURNAJE A AKCE (nejen) NA KOŘENCI 

Celoroční rozpis turnajů.
05
duben

REGION SENIOR TOUR MORAVA 2011 

Kalendář a propozice REGION SENIOR TOUR MORAVA pro rok 2011 najdete ZDE.
13
březen

NOVÝ PREZIDENT ČSGA 

V sobotu 12. 3. 2011 se konala konference ČSGA. Novým prezidentem byl zvolen začínající golfista, ale zkušený manažer, Mgr. Rostislav Jozífek.
17
listopad

NOVÝ ČLEN SENIORSKÉ KOMISE 

Milan Štaud byl jmenován novým členem seniorské komise a kapitánem reprezentačního seniorského družstva mužů.
12
listopad

PŘEHLED SENIORSKÉ ČINNOSTI V ROCE 2010 

PŘEHLED SENIORSKÉ ČINNOSTI NA KOŘENCI V ROCE 2010
01
říjen

TURNAJ DVOJIC NA 9 JAMEK A BESEDA O PRAVIDLECH S JOSEFEM SLEZÁKEM 

40 účastníků přijelo na devítijamkový foursome 1. 10. 2010. Vzhledem ke kombinaci turnaje s besedou o pravidlech golfu byl otevřený i později narozeným hráčům.
24
září

ÚSPĚCH SENIORŮ SGCC NA MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA 

ÚSPĚCH Magdy Kuciánové  NA MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA SENIORŮ 21. a 22. 9. se 6 členů našeho klubu zúčastnilo Mistrovství Moravy a Slezska seniorů ve hře na rány.
10
září

POZVÁNKA NA TURNAJ NA DEVĚT JAMEK A NA BESEDU O GOLFOVÝCH PRAVIDLECH 

Dovolujeme si Vás pozvat na netradiční turnaj dvojic na devět jamek na kořeneckém hřišti.Vítáni jsou opět především ti, kteří se cítí býti seniory a kterým na nějaké té ráně navíc nezáleží, a zejména pak ti, kteří ke společné hře i posezení přinesou dobrou náladu.
26
srpen

VYHODNOCENÍ ANKETY PRO SENIORY 

Zúčastnilo se celkem 43 respondentů /4 písemně, ostatní elektronicky/ tj. asi 20 % golfistů seniorů našeho klubu. Téměř všichni účastníci ankety sledují webové stránky alespoň jedenkrát týdně a e-mail denně. Zde je výsledek ovlivněn tím, že odpověděli pouze 2 senioři oslovení poštou.
09
srpen

SENIORSKÉ MISTROVSTVÍ KLUBU NA RÁNY 7. 8. - 8. 8. 2010 

Historicky první klubové Seniorské mistrovství ve hře na rány proběhlo a potvrdilo se, že golfový bůh nedovolí, aby kořenečtí senioři na turnaji příliš mokli. Přihlédl určitě k okolnosti, že hrát přišli i ti, kteří  při pohledu na déšť okamžitě zavírají oči a neopouštějí teplo domova.
25
červenec

ANKETA - SENIORSKÝ GOLF 

Prosím Vás o vyplnění následujícího krátkého dotazníku, který by měl přispět k rozvoji seniorského golfu v Sokrates Golf & Country Clubu  a ke zlepšení komunikace s Vámi.
04
červenec

POZVÁNKA NA SENIORSKÉ MISTROVSTVÍ KLUBU 

Vážení SENIOŘI a členové Sokrates Golf & Country Clubu, dovolujeme si Vás pozvat na SENIORSKÉ MISTROVSTVÍ KLUBU NA RÁNY 2010, 7. 8. – 8. 8. 2010
20
červen

REPORTÁŽ Z TURNAJE 

Dobrá nálada v klubovně přesvědčila počasí, aby vytvořilo příjemný červnový podvečer na hřišti. Blahopřejeme vítězům Jarce Janošíkové z GCO a našemu členu Stanislavu Dolečkovi. Výsledky ke stažení...
10
červen

POZVÁNKA NA TURNAJ 

1. Seniorský texas scramble dvojic na devět jamek v pátek 18.6.2010 od 15:00 Vážení přátelé, dovolujeme si pozvat Vás, všechny golfisty narozené v roce 1955 a dříve, a všechny golfistky narozené v roce 1960 a dříve. Vítáni jsou především Ti, kterým na nějaké té ráně navíc nezáleží, a ti, kteří ke společné hře i posezení přinesou dobrou náladu.