menu   MENU

Kořenec GOLF and SKI RESORT

golf, kořenec, sokrates, ski

menu

Kořenecký GRANDSLAM 2023

Nejprestižnější kořenecké amatérské golfové turnaje zvané jako Majors jsou celkem čtyři a letos se budou konat  v tomto pořadí:

TURNAJ PLNÝ MÓDY   se uskuteční  v květnu a to v sobotu 20.5.2023

O POHÁR STAROSTY OBCE KOŘENEC se každoročně hraje na začátku července,  letos je datum stanoveno na sobotu 8.7.2023

POHÁR ZAKLADATELŮ (MIKI CUP) zakladatelé stanovili datum konání tradičního turnaje na sobotu 23.9.2023

O POHÁR PREZIDENTA KLUBU se každoročně hraje během října, letos v sobotu 7.10.2023

 

Vítězství jednotlivých Majorů

Každý z turnajů má své historií dané zvyklosti. Vítězi se proto stávají Ti hráči, kteří zahrají nejlépe podle pravidel daných pro konkrétní Major:

TURNAJ PLNÝ MÓDY: hra na rány bez vyrovnání

O POHÁR STAROSTY OBCE KOŘENEC: součet brutto a netto bodů

O POHÁR PREZIDENTA KLUBU: best bruttto (stableford s vyrovnáním HCP)

POHÁR ZAKLADATELŮ: best brutto (stableford s vyrovnáním HCP)

 

Celkový vítěz Grandslamu

Celkovým vítězem se stává hráč, který získá nejvíce BRUTTO a NETTO stablefordových bodů. Do konečného výsledku se započítávají maximálně tři nejlépe odehrané turnaje z grandslamové série. Do celkového pořadí se započítavají hráči s max. HCP 36.

 

Prestiž turnajů Major

Současně s “Mistrovstvím klubu” a turnajem “Proti všem” jsou turnaje série Major nejsledovanějšími golfovými událostmi na Kořenci. Počet vítězství právě na těchto turnajích je měřítkem úspěchu nejlepších klubových hráčů.

I přes to, že celkové finanční dotace nejsou nejvyšší ze všech světových turnajů, vítězství na kořeneckém Majoru je nejprestižnější cenou, která má také značný vliv na hráčskou úctu a obdiv širokého okolí.

V neposlední řadě hráči zajišťuje na další sezónu green fee a startovné na dalším ročníku vyhraného Majoru zdarma.

Každý z těchto turnajů má svou odlišnou historii i tradici a jejich postavení je respektováno v průřezu věkových kategorií bez ohledu na pohlaví a náboženské vyznání.

 

Odlišnosti jednotlivých turnajů Major

Jelikož každý z turnajů je řízen jinou tradicí a vychází z jiné historie, je právě z těchto důvodů specifický a liší se svými výstřednostmi:

TURNAJ PLNÝ MÓDY je nejmladší mezi Majory, vystřídal tradičním turnaj Vodnář Golf Cup. 

O POHÁR STAROSTY OBCE KOŘENEC je znám a proslaven oslavou lidových kořeneckých tradic. Nádherné a originální keramické trofeje, tradiční krajové občerstvení a přivítání hráčů starostou obce Kořenec je vždy protknuto slavnostní atmosférou. Nejeden vítěz pod tíhou okamžiku uroní slzu dojetí.

POHÁR ZAKLADATELŮ přináší oslavu vzniku kořeneckého hřiště. Vítěz obléká zelené sako a přebírá putovní skleněnou trofej z dílny výtvarníka Jaroslava Svobody, kterou turnaji věnovali zakladatelé klubu a kořeneckého resortu, ak. soch. Miloslav Buřival (čestný prezident klubu) a MUDr. Marta Nazari (čestný viceprezident klubu). Turnaj je oslavou jejich úspěšné snahy vybudovat klub jiný, než jsou všechny kluby ostatní. Vytvořit nám zázemí, v němž vítězí etika nad lichoměrnictvím, krása nad nevkusem a láska k přírodě nad technizovanou společností. Budiž jim za to dík.

O POHÁR PREZIDENTA KLUBU byl vždy považován za vrcholnou klubovou událost roku. Prestiž turnaje zvyšuje také fakt, že jde o nejstarší turnaj z grandslamové série. Putovní pohár do turnaje věnoval architekt kořeneckého hřiště, Ing. Libor Jirásek. Bohaté občerstvení, přátelský duch a špičkování hráčů dodává turnaji nezaměnitelnou kořeneckou klubovou atmosféru. Atmosféru, kterou Sokrates Golf & Country Club proslul v českých zemích. Atmosféru, kterou si členové chrání a na kterou jsou patřičně hrdí.

Kořenecký GRANDSLAM 2023 - muži

Kořenecký GRANDSLAM 2023 - ženy