menu   MENU

Kořenec GOLF and SKI RESORT

golf, kořenec, sokrates, ski

menu

Kořenecký GRANDSLAM 2015

Grandslam ve sportu, to je vždy něco velkého, maximálně prestižního. Výhrou na jednom ze čtyř turnajů velké čtyřky (tzv. Majors) se vítězovi dostává velké pocty. Jeho fotografie zdobí po celou sezónu golfovou kořeneckou klubovnu.

Celkový vítěz je pak zvěčněn na prestižním poháru známém jako “Kořenecký Grandslam”.

 

 

{major2015-15people}


Kompletní výsledky najdete ZDE !!!

 


Nejprestižnější kořenecké amatérské golfové turnaje zvané jako
Majors jsou celkem čtyři a každoročně se pořádají v tomto pořadí:

VODNÁŘ CUP se každoročně hraje na přelomu května a června. V roce 2015 je datum stanoveno na 6. června 2015.

O POHÁR STAROSTY OBCE KOŘENEC se každoročně hraje na přelomu června a července. V roce 2015 je datum stanoveno na 5. července 2015.

O POHÁR PREZIDENTA KLUBU se každoročně hraje na přelomu září a října. V roce 2015 je datum stanoveno na 3. října 2015.

POHÁR ZAKLADATELŮ (MIKI CUP) se každoročně hraje na přelomu září a října. V roce 2015 je datum stanoveno na 17. října 2015.

 

Vítězství jednotlivých Majorů

Každý z turnajů má své historií dané zvyklosti. Vítězi se proto stávají Ti hráči, kteří zahrají nejlépe podle pravidel daných pro konkrétní Major:

VODNÁŘ CUP: hra na rány bez vyrovnání

O POHÁR STAROSTY OBCE KOŘENEC: součet brutto a netto bodů

O POHÁR PREZIDENTA KLUBU: best bruttto (stableford s vyrovnáním HCP)

POHÁR ZAKLADATELŮ: best brutto (stableford s vyrovnáním HCP)

 

Celkový vítěz Grandslamu

Celkovým vítězem se stává hráč, který získá nejvíce BRUTTO a NETTO stablefordových bodů. Do konečného výsledku se započítávají maximálně tři nejlépe odehrané turnaje z grandslamové série. Do celkového pořadí se započítavají hráči s max. HCP 36.

 

Prestiž turnajů Major

Současně s “Mistrovstvím klubu” a turnajem “Proti všem” jsou turnaje série Major nejsledovanějšími golfovými událostmi na Kořenci. Počet vítězství právě na těchto turnajích je měřítkem úspěchu nejlepších klubových hráčů.

I přes to, že celkové finanční dotace nejsou nejvyšší ze všech světových turnajů, vítězství na kořeneckém Majoru je nejprestižnější cenou, která má také značný vliv na hráčskou úctu a obdiv širokého okolí.

V neposlední řadě hráči zajišťuje na další sezónu green fee a startovné na dalším ročníku vyhraného Majoru zdarma.

Každý z těchto turnajů má svou odlišnou historii a tradici a jejich postavení je respektováno v průřezu věkových kategorií bez ohledu na pohlaví a náboženské vyznání.

 

Odlišnosti jednotlivých turnajů Major

Jelikož každý z turnajů je řízen jinou tradicí a vychází z jiné historie, je právě z těchto důvodů specifický a liší se svými výstřednostmi:

VODNÁŘ CUP je jediným turnajem ze série, který vznikl za partnerské podpory. Úctyhodný člen klubu, Pavel Míča (mimo jiné mistr klubu v jamkové hře), založil tradici turnaje již v roce 2004. Dominantou turnaje je největší a nejtěžší pohár v kořenecké klubovně, vykovaný uměleckým kovářem do podoby hvězdného znamení vodnáře, který v kleče kropí vyprahlou zem pod sebou. Snad právě díky tomu je období, ve kterém se turnaj pravidelně pořádá, svěží a zelené. Rafy jsou husté a trestají každé netrefení férveje. Greeny září tmavou zelení. Z lesů stoupá pára a mokřady nad hřištěm kypí životem.

O POHÁR STAROSTY OBCE KOŘENEC je znám a proslaven oslavou lidových kořeneckých tradic. Honorování vítězů krojovanými ceremoniáři, nádherné trofeje z dílny kunštátské keramické dílny, tradiční krajové občerstvení a přivítání hráčů starostou obce Kořenec je vždy protknuto slavnostní atmosférou. Nejeden vítěz pod tíhou okamžiku uroní slzu dojetí.

O POHÁR PREZIDENTA KLUBU byl vždy považován za vrcholnou klubovou událost roku. Prestiž turnaje zvyšuje také fakt, že jde o nejstarší turnaj z grandslamové série. Putovní pohár do turnaje věnoval architekt kořeneckého hřiště, Ing. Libor Jirásek. Bohaté občerstvení, přátelský duch a špičkování hráčů dodává turnaji nezaměnitelnou kořeneckou klubovou atmosféru. Atmosféru, kterou Sokrates Golf & Country Club proslul v českých zemích. Atmosféru, kterou si členové chrání a na kterou jsou patřičně hrdí.

POHÁR ZAKLADATELŮ přináší oslavu vzniku kořeneckého hřiště a ne náhodou uzavírá tento turnaj sérii kořeneckých Majorů. Vítěz obléká zelené sako a přebírá putovní skleněnou trofej z dílny výtvarníka Jaroslava Svobody, kterou turnaji věnovali zakladatelé klubu a kořeneckého resortu, ak. soch. Miloslav Buřival (čestný prezident klubu) a MUDr. Marta Nazari (čestný viceprezident klubu). Turnaj je oslavou jejich úspěšné snahy vybudovat klub jiný, než jsou všechny kluby ostatní. Vytvořit nám zázemí, v němž vítězí etika nad lichoměrnictvím, krása nad nevkusem a láska k přírodě nad technizovanou společností. Budiž jim za to dík.

Výsledky Kořeneckého GRANDSLAMu 2014