Trenér - Ing. Karel Polák

Narozen:  12. února 1954
Národnost:  česká
Výuka golfu v: češtině
Vzdělání:  

  • VUT fakulta strojní Brno
  • obor vodní stroje a čerpadla
  • trenér golfu II. stupně ( 293/2009 -  Erpet Praha)
  • rozhodčí golfu III. třídy
  • marshall
  • člen STK SGCC Kořenec
  • handicap (HCP)


Vztah ke golfu: 

Ke golfu jsem se dostal náhodou v srpnu 1999 při dovolené na hřišti ve Svratce. Po návratu jsem se dozvěděl, že se začíná budovat hřiště v Kořenci a protože mne pohyb po hřišti a první rány ve Svratce nadchly, okamžitě jsem se přihlásil do klubu SGCC a ještě v září okusil sladký pocit z první hry na hřišti. Zásadní výhodou golfové hry je, že se skutečně dá provozovat v každém věku a co více dá se s ní i kdykoliv začít. Ke hře není potřeba soupeř a provozuje se v kouzelném a zdravém prostředí. 

Golf se stal mou sportovní zálibou, potřebou a nutností, jelikož mi umožnil vrátit se ke sportu po zranění kolena , které mi zabránilo pokračovat v mých dosavadních sportovních aktivitách. Golf mi pomáhá udržovat fyzickou kondici a duševní vyrovnanost v současné uspěchané době a překonávat každodenní problémy.

Beru golf především jako zábavu a oddech. Prohlubování znalostí o golfu věnuji trvalou pozornost studiem dostupných knih a materiálů. Své teoretické znalosti a praktické zkušenosti jsem si v roce 2009 doplnil absolvováním kurzu cvičitelů golfu pořádaném Českou golfovou federací v Praze.

Motivací je mi možnost v rámci svých schopností a znalostí pomáhat dětem, začátečníkům a všem, kteří chtějí učinit první kroky k vybudování celoživotní záliby pro golf a zkušenějším hráčkám a hráčům  poskytovat rady a doporučení ke zdokonalení jejich hracích dovedností. 

Dle mého názoru v golfu platí heslo: „Není třeba zvítězit, ale zúčastnit se“.

 

 

 


← zpět ←