menu   MENU

Kořenec GOLF and SKI RESORT

golf, kořenec, sokrates, ski

menu

Kořenecký GRANDSLAM 2020

 

Grandslam ve sportu, to je vždy něco velkého, maximálně prestižního. Výhrou na jednom ze čtyř turnajů velké čtyřky (tzv. Majors) se vítězovi dostává velké pocty. Jeho fotografie zdobí po celou sezónu golfovou kořeneckou klubovnu. Celkový vítěz je pak zvěčněn na prestižním poháru známém jako “Kořenecký Grandslam”.

 

 

Konečné výsledky GRANDSLAM 2020

ŽENY
Konečné výsledky GRANDSLAM 2020

MUŽI

 

Nejprestižnější kořenecké amatérské golfové turnaje zvané jako Majors jsou celkem čtyři a letos nově se budou konat v této sestavě a v tomto pořadí:

TURNAJ PLNÝ MÓDY je letos novinkou mezi Majory. Vystřídal se s tradičním turnajem Vodnář Golf Cup. V roce 2020 je datum stanoveno na 23. 5. 2020.

O POHÁR STAROSTY OBCE KOŘENEC se každoročně hraje na přelomu června a července.  V roce 2020 je datum stanoveno na 12. 7. 2020.

O POHÁR PREZIDENTA KLUBU se každoročně hraje na přelomu září a října.  V roce 2020 je datum stanoveno na 24. 10. 2020.

POHÁR ZAKLADATELŮ (MIKI CUP) se každoročně hraje na přelomu září a října.  V roce 2020 je datum stanoveno na 11. 10. 2020.

 

Vítězství jednotlivých Majorů

Každý z turnajů má své historií dané zvyklosti. Vítězi se proto stávají Ti hráči, kteří zahrají nejlépe podle pravidel daných pro konkrétní Major:

TURNAJ PLNÝ MÓDY: hra na rány bez vyrovnání

O POHÁR STAROSTY OBCE KOŘENEC: součet brutto a netto bodů

O POHÁR PREZIDENTA KLUBU: best bruttto (stableford s vyrovnáním HCP)

POHÁR ZAKLADATELŮ: best brutto (stableford s vyrovnáním HCP)

 

Celkový vítěz Grandslamu

Celkovým vítězem se stává hráč, který získá nejvíce BRUTTO a NETTO stablefordových bodů. Do konečného výsledku se započítávají maximálně tři nejlépe odehrané turnaje z grandslamové série. Do celkového pořadí se započítavají hráči s max. HCP 36.

 

Prestiž turnajů Major

Současně s “Mistrovstvím klubu” a turnajem “Proti všem” jsou turnaje série Major nejsledovanějšími golfovými událostmi na Kořenci. Počet vítězství právě na těchto turnajích je měřítkem úspěchu nejlepších klubových hráčů.

I přes to, že celkové finanční dotace nejsou nejvyšší ze všech světových turnajů, vítězství na kořeneckém Majoru je nejprestižnější cenou, která má také značný vliv na hráčskou úctu a obdiv širokého okolí.

V neposlední řadě hráči zajišťuje na další sezónu green fee a startovné na dalším ročníku vyhraného Majoru zdarma.

Každý z těchto turnajů má svou odlišnou historii a tradici a jejich postavení je respektováno v průřezu věkových kategorií bez ohledu na pohlaví a náboženské vyznání.

 

Odlišnosti jednotlivých turnajů Major

Jelikož každý z turnajů je řízen jinou tradicí a vychází z jiné historie, je právě z těchto důvodů specifický a liší se svými výstřednostmi:

TURNAJ PLNÝ MÓDY je letos novinkou mezi Majory. Vystřídal se s tradičním turnajem Vodnář Golf Cup a je jediným turnajem ze série, který vzniká za partnerské podpory. 

O POHÁR STAROSTY OBCE KOŘENEC je znám a proslaven oslavou lidových kořeneckých tradic. Honorování vítězů krojovanými ceremoniáři, nádherné a originální keramické trofeje, tradiční krajové občerstvení a přivítání hráčů starostou obce Kořenec je vždy protknuto slavnostní atmosférou. Nejeden vítěz pod tíhou okamžiku uroní slzu dojetí.

O POHÁR PREZIDENTA KLUBU byl vždy považován za vrcholnou klubovou událost roku. Prestiž turnaje zvyšuje také fakt, že jde o nejstarší turnaj z grandslamové série. Putovní pohár do turnaje věnoval architekt kořeneckého hřiště, Ing. Libor Jirásek. Bohaté občerstvení, přátelský duch a špičkování hráčů dodává turnaji nezaměnitelnou kořeneckou klubovou atmosféru. Atmosféru, kterou Sokrates Golf & Country Club proslul v českých zemích. Atmosféru, kterou si členové chrání a na kterou jsou patřičně hrdí.

POHÁR ZAKLADATELŮ přináší oslavu vzniku kořeneckého hřiště a ne náhodou uzavírá tento turnaj sérii kořeneckých Majorů. Vítěz obléká zelené sako a přebírá putovní skleněnou trofej z dílny výtvarníka Jaroslava Svobody, kterou turnaji věnovali zakladatelé klubu a kořeneckého resortu, ak. soch. Miloslav Buřival (čestný prezident klubu) a MUDr. Marta Nazari (čestný viceprezident klubu). Turnaj je oslavou jejich úspěšné snahy vybudovat klub jiný, než jsou všechny kluby ostatní. Vytvořit nám zázemí, v němž vítězí etika nad lichoměrnictvím, krása nad nevkusem a láska k přírodě nad technizovanou společností. Budiž jim za to dík.